| Exterior Color: | Silver |
|---|---|
| Steering: | Left |
| Seats: | 5 |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency







| Product Name | Geely Haoyue |
| Max. Speed (km/h) | 190 km/h |
| Length*Width*Height (mm) | 4518x1834x1715 mm |
| Wheelbase (mm) | 2666mm |
| Body Structure | 5 Doors 5 Seats SUV |
| Vehicle Weight (kg) | 1499 kg |
| Tire Specification | 225/60 R18 |
| Driving Mode | Front Engine Front Wheel Drive |
| Fuel Type | Gasoline |
| WLTC Fuel Consumption (kWh/100km) | 6.85L |
| Max. Horsepower | 181hp |
| Max. Torque | 290N·m |
| Number Of Gears | 7 |
| Front Suspension | McPherson independent suspension |
| Rear Suspension | Multi-link independent suspension |
| Brake System | Electric |
| Radar | Rear |
| Seat Material | Leather |
| Light Type | LED |
| Driving Assistance Video | Reversing Camera |
| Size of The Touchscreen | 12.3 Inches |






Q: Which brand of vehicles we can buy from your company?
A: We provide BYD, VW, Hongqi, Wuling, Geely,Volvo and any other brand you want.