| Steering: | Left |
|---|---|
| Seats: | 5 |
| Mgnt Certification: | ISO/TS16949 |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency






| Range (km) | 555 km |
| Max. Speed (km/h) | 260 km/h |
| Length*Width*Height (mm) | 4695x1890x1570 mm |
| Wheelbase (mm) | 2900mm |
| Body Structure | 5 Doors 5 Seats SUV |
| Vehicle Weight (kg) | 2180 kg |
| Tire Specification | 255/40 R21 |
| Driving Mode | All Wheel Drive |
| Fuel Type | Pure Electric |
| Charging time | Fast charging 0.23 h |
| Power Consumption (kWh/100km) | 76.4kWh |
| Max. Horsepower | 585hp |
| Max. Torque | 740N·m |
| Number Of Gears | 1 |
| Front Suspension | Macpherson Independent Suspension |
| Rear Suspension | Multi-link independent suspension |
| Brake System | Electric |
| Radar | Front + Rear |
| Seat Material | Leather |
| Light Type | LED |
| Driving Assistance Video | Reversing Camera+360 Camera |
| Size of The Touchscreen | 12.3 Inches |






