| After-sales Service: | Lifetime Warranty |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years or 100, 000 Kilometers |
| Usage: | Touring Car, Commercial Vehicle, Family Car, Experience Car, Novice Car |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency




| Product Name | BMW X3 |
| Engine | 2.0T 287HP L4 |
| Max. Speed (km/h) | 235 km/h |
| Length*Width*Height (mm) | 4865x1920x1664 mm |
| Wheelbase (mm) | 2975mm |
| Body Structure | 5 Doors 5 SUV |
| Vehicle Weight (kg) | 1915 kg |
| Tire Specification | Front Wheel 255/45 R20, Rear Wheel 285/40 R20 |
| Driving Mode | Front Engine All-wheel-drive |
| Fuel Type | Gasoline |
| WLTC Power Consumption (L/100km) | 8.3 |
| Max. Horsepower | 287hp |
| Max. Torque | 400N·m |
| Number Of Gears | 8 |
| Front Suspension | Link strut independent suspension |
| Rear Suspension | Multi-link independent suspension |
| Brake System | Electric |
| Radar | Front + Rear |
| Seat Material | Leather |
| Light Type | LED |
| Driving Assistance Video | Reversing Camera+360 Camera |
| Size of The Touchscreen | 14.9 Inches |






Q: Which brand of vehicles we can buy from your company?
A: We provide BYD, VW, Hongqi, Wuling, Geely,Volvo and any other brand you want.